אביבית ברוקשטיין

חזרה למדריכים
אביבית ברוקשטיין
טלפון : 09-7498088

מייל : avivit@avivit-tours.co.il

אזורי טיול:
צפון
ירושלים
סוגי טיול:
טיולי מורשת
מרצה
שפות הדרכה:
עברית


מוסמכת החוג לגיאוגרפיה של אוניברסיטת תל-אביב, בוגרת לימודי תואר שני בלימודי ארץ ישראל, מדריכת טיולים מנוסה ואוהבת הארץ, תפתח בהרצאותיה ובסיוריה צוהר לנושאים המרתקים ביותר בהיסטוריה ובגיאוגרפיה של ארץ מיוחדת זו.

הרצאות חיות ודינאמיות המללות במצגות ובשיקופיות יקימו לחיים מלכים, לוחמים ונזרים, ישפכו אור חדש על אירועים היסטוריים שהשאירו את רישומם על העולם כולו. יאתגרו את המחשבה עם תעלומות עתיקות וילמדו על אומנות מקומית באופן חוויתי.

הדרכת טיולים - עבר ואקטואליה

ארץ ישראל האחת והיחידה, מקום מפגש נדיר של תרבויות, דתות ואירועים היסטוריים דרמטיים. לא מפסיקה לרגש את חוקריה ואת אוהביה. בסיורים, קמים לתחיה דמויות ואירועים, שגם אם קרו לפני שנים רבות, השלכותיהם ניכרות בחיינו גם בימים אלו ממש.


טיול לקיסריה
אלי, אלי, שלא יגמר לעולם.... ביקשה חנה סנש בשירה "הליכה לקיסריה".
נצא במסע אל עברה של עיר המשולבת בנוףרוגע של ים. בעת הליכה לחופו של הים התיכון בליווי רחש הגלים, ניחשף לסיפורה של עיר הנמל, דרכה ננסה להבין את עברה של ארץ-ישראל כחלק מהמרחב. החפירות הארכיאולוגיות במקום, חשפו עדויות מרתקות להבנת החיים במקום בעת העתיקה. עם סיום הסיור נבקר במיצג האינטראקטיבי החדש, בו מתעורר עברה המפואר של העיר לחיים.

הרצאות

שועל, אריה וכלב- המלך הורדוס
מגלומן, רוצח, רודף נשים, עתיר כשרונות. האיש שהצליח לךמרות כל הסיכויים, למלוך שנות דור ולמות מוות טבעי. המלך עליו נאמר כי עדיף להיות חזיר בחצרו מאשר בנו.


אלוף של נייר- יוסף בן מתתיהו
כהן, לוחם ובוגד שרץ לספר לכולם.


בקצה המדבר כת האיסיים
מועט המחזיק את המרובה. היכן חבויים אוצרות המקדש? היכן נמצאים כלי הכהן הגדול? אוצרות זהב וכסף, נכתב כי יוחבאו אי שם במדבר...המגילה בה נרמז מקום המחבוא נמצאת כיום במוזיאון ברבת עמון, מי כתב את המגילה ומה עוד ניתן ללמוד מכותביה ומ- 800 מגילות נוספות שנמצאו באיזור.

בין הכיפות: מהר המוריה להר הבית
מפגש 3 כיפות בירושלים: סיפורו של הר הבית מאז עקדת יצחק, בניית המקדש הראשון והשני ועד ימינו.


רומא וירושלים
אש ותמרות עשן אפפו את ירושלים עם תום המרד. כיצד קרה שחבורות קנאים הצליחו להשתלט על המתונים בעם ולהנהיג את המרד נגד הצבא הגדול ביותר של אותם הימים?


בוקר, 24 באוגוסט שנת 79. חורבנה של פומפיי.
9 שנים לאחר שהחריב את בית המקדש בירושלים, חווה טיטוס אסון נוראי שהחריב את ארצו: התפרצות הר הגעש ווזוב. הלבה הזורמת שרפה כל אשר נקרה בדרכה. והאפר הגעשי כיסה כל עדות לחיי אנוש. בחפירות העיר פומפי התגלו שרידים מרגשים המעידים על החיים במקום בעת ההיא.

מצדה -לשאת חירות אלי קבר
כך העדיפו אחרוני המורדים שהתבצרו על המצדה לסיים את חייהם. המצור האחרון, אחרי חורבן ירושלים בידי הרומאים, קרב של הצבא החזק בעולםם מול קומץ מתנגדים. מה אכן קרה שם?


בר כוכבא- כוכב או כזב?
שמעון בן כוסבא, כוכב שהבליח בלילות אפלים, גיבור תרבות, לוחם ונשיא שבימי שלטונו חווה עמנו את אחד מאסונותיו הקשים ביותר.


קיסרים כאלים- אדריאנוס קיסר
ימיו הם ימי ה"פקס רומנה", ימים של שלום, בנייה ביטחון ושקט. כיצד זה, שדווקא הוא היה זה שחרש את ירושלים ומחק את שמה? מיהו אותו קיסר אדריאנוס "שחיק עצמות"? נכיר אתרים שבנה, "נבקר" במבנים אדירי מימדים באיטליה, שעד היום תמהים חוקרים- כיצד נבנו , ונתמה על אופיו ואורחות חייו המרתקים לא פחות.


בית הכנסת לא תמיד היה בדיוק מה שחשבת...
מתי נהגה הרעיון שלפיו בית הכנסת יהיה מקום ההתכנסות היהודי, ועל ידי מי?
מתי נבנה בית הכנסת הראשון וכיצד נראה. ראיות מדהימות על ציורי דמויות, בעלי חיים ואפילו אלים פגניים, במרכזו של בית הכנסת, בניגוד להלכה היהודית.


ציפורי- מיתולוגיה יוונית בבית יהודי: האמנם?
סיפורן של רצפות הפסיפס בציפורי, מן היפות שנמצאו בארץ.


כל הדרכים הן מובילות לרומא...
אהבות, נשים ותככים השפיחעו על מהלכים היסטוריים הקשורים ישירות לאירועים בארץ ישראל. רומא- מיוליוס קיסר ועד קונסנטינוס הגדול: הכל בשעה אחת.


והארץ רעדה... האדמה פערה את פיה: בית שאן.

חודש ינואר, שנת 749, רעדה הארץ עמודים קרסו, מקדשים חרבו ובתים נהרסו. רעידת אדמה בעצמה חזקה ביותר החרידה ערים וישובים בכל האיזור. האירוע שהקפיא רגע בחיי העיר בית שאן. ששרידי העיר הרומית ביזנטית תלויים מכל פינה. נתרשם מאותו רגע גורלי שהווה את המסמר האחרון בארון הקבורה של שלטון בית אומיה באיזור.


חזרה למדריכים
לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il