איך להתכונן נכון למסע על שביל ישראל

חזרה למאמרים

 

 

 

שביל ישראל מושך אליו תיירים לא רק מהארץ אלה גם מהעולם. רבים מהצעירים שמעוניינים להגיע להתנדבות בקיבוץ, מגלים על הדרך את האופציה הזו ואת האפשרות לחצות מדינה שלמה בהליכה תוך פרק זמן קצר יחסית של כמה חודשיים בלבד. בהחלט שלא מומלץ לצאת למסע ללא הכנה מוקדמת ותכנון במיוחד אם אתם לא רגילים למסעות ארוכים. אז רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, הכנו לכם מדריך קצר כיצד להתכונן נכון למסע על השביל.

* כושר גופני - ישנם לא מעט חלקים אתגריים על השביל אשר דרושים מאמץ. בנוסף על כך הליכה ממושכת יכולה להוביל לשרירים תפוסים למי שלא רגיל לכך. לכן מומלץ להתאמן בחדר כושר מספר חודשים לפני המסע או פשוט לצאת לטייל בסופי שבוע על מנת להיכנס לכושר ולהרגיל את הגוף להליכה מאומצת.

 

* שותפים - צאו למסע על השביל לפחות עם עוד חבר אחד. אנשים רבים מעדיפים לצאת בקבוצות כדי שיהיה פחות משעמם. אם אתם רוצים להקל על עצמכם, כדאי למצוא שירות של מסעות מודרכים על שביל ישראל. בכל אופן, למען ביטחונכם, תמיד חשוב שיהיה מישהו שיעזור לכם למקרה הצורך בעת המסע.

 

* לבחור את הזמן הנכון למסע – הטיימינג הוא אחד הדברים היותר משמעותיים כשיוצאים למסע. ממש לא מומלץ לעשות זאת בחורף או בקיץ בגלל תנאי מזג האוויר. צרו למסע בסתיו או באביב. אם אתם יוצאים בסתיו מומלץ להתחיל את המסע מהדרום אל הצפון. אם אתם יוצאים באביב, מומלץ להתחיל מהדרום אל הצפון.

 

* הטמנת מים ומזון בדרום – מצפון השביל ועד לאזור ירושלים, אפשר למצוא נקודות מים רבות בקלות. כמו כן, אפשר לרכוש מזון בקלות. הבעיות מתחילות כאשר מגיעים לחלק הדרומי, כלומר למדבר. שם צריך להטמין מים ומזון ולכן יש צורך לעשות זאת מבעוד מועד. השתמשו ב GPS אל מנת לאתר מחדש את נקודות ההטמנה כאשר תגיעו אליהם.

 

* תכנון לינה – ישנם שמורות ומקומות על שביל ישראל שאסור ללון בהן מפני שזה מסוכן. לכן חשוב לבצע תכנון הליכה לכל יום על מנת שלא תמצאו את עצמכם במקום מסוכן בחשיכה. ישנו שירות אשר נקרא מלאכי שביל ישראל. המלאכים מאפשרים לתרמילאים ללון אצלם ללא תשלום.

באדיבות: walkaboutlove.org.il

לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il