חזרה למאמרים

השבוע הקדוש-פסחא 2014-השבוע החשוב ביותר בנצרות המציין כניסת ישוע לירושלים ביום א' של הדקלים ועד צליבתו ותחייתו-מכניסת הנצחון לעיר הקדושה ועד לנצחון על המוות. העולם הנוצרי מציין שבוע זה בתהלוכות, טכסים חגיגות בקנה מידה עצום והשנה מציינים זאת הקתולים והאורתודוכסים באותם מועדעם מה שמעצים את ייחודו של החג.

 

 

שלומות לכולם

 

פורים חלף עבר ופסח כבר מאותת בפתח...ועם המצות ושאר "ירקות" מגיע גם השבוע הקדוש הנוצרי המסמן את סיום צום הלנט-ה40 ומתחיל חג הפסחא- החג הגדול המציין צליבתו ותחייתו של ישוע.

 

החג נחוג בסדרת אירועים מרתקים בהם אנו משתלבים היטב בסיורים חווייתיים ביותר, צבעוניים ומרתקים בנתיבי דרכו של ישוע בירושלים ואליה.

 

שלושה סיורים נערכים בהדרכתי במסגרת בית שמואל-13.4.14-יום א' של כפות התמרים- סיור נהדר המתבסס על תהלוכת ענק ססגונית ומלאה שמחה , מוסיקה ושירה של רבבות צליינים מרחבי העולם החוגגים את כניסת ישוע לירושלים-הסיור מתחיל משעות אחה"צ המוקדמות בשולי הר הזיתים ומסתיים ב1700 לערך בכנסיית סנטה אנה סמוך לשער האריות.

 

סיור נוסף במסגרת בית שמואל- יום הששי הטוב-יום הצליבה , 18.4.14השנה נערך החג במשותף מבחינת המועד-הקתולים והאורתודוכסים וזו עתידה להיות חוויה כפולה ומכופלת, תהלוכת ענק בסמטאות העיר העתיקה-בויה דולורוזה המשחזרת דרך היסורים של ישוע , מסתיימת בכנסיית הקבר.

 

הסיור השלישי במסגרת בית שמואל- חג הפסחא בירושלים- יום א' בו קם ישוע לתחייה –ניצח את המוות והתגלה מחדש, 20.4.14 סיור הלווה את תחייתו מכנסיית הקבר  ואתרי העיר העתיקה בהם טכסים , תפילות ואוירה חגיגית של החג.

 

ההרשמה לסיורים דרך מחלקת הסיורים של בית שמואל- 02-6203461 או 02-6203499.

מומלץ...בחום

 

בנוסף לסיורי בית שמואל, הריני מארגן במסגרת החוג העירוני ולכל דכפין ייתיי ויבוא , סיור מיוחד וחווייתי בשבת האור- השבת הקדושה-המציינת את המעבר מצליבה ומוות לתחייה ונצחון על המוות, העיר העתיקה הומה באינספור צליינים ואנו נשתלב באירועים מאחה"צ עת כנסיית הקבר תיפתח להמונים הבאים בהתרגשות אל האש הקדושה, נמשיך לחגיגת שבת האור בקרב עדות נוספות.

 

המסלול-מפגש בשער יפו-שבת-19.4-שעה 1300, הליכה לעבר הרובע הנוצרי, אוירת החג, צליינים רבים,בסמטאות, המשך לעבר כנסיית הקבר, אשר תיפתח בתום טכס האש הקדושה ותהא גדושה במאמינים נרגשים, השתלבות בטכסי העדות השונות הקתולים מחד והאורתודוכסים מאידך, ב1530 לערך ,נשתלב בטכס הארמני המרשים בכנסיית סט' ג'ימס ברובע הארמני, לפנות ערב נעלה לגג הכנסית האתיופית והקופטית בדיר סולטן שם ייתקבצו צליינים רבים לחוג את השבת הקדושה.

סיום משוער בשעות הערב.

 

 

 

יש לבוא בלבוש צנוע, עלות הסיור-70 שח לאדם.

 

 

מועדים לשמחה.

 

ישתבח...

מויש

לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il