לטיול יצאנו – הטיול השנתי

חזרה למאמרים

אין הורה שלא מכיר את התופעה, היא חוזרת על עצמה בכל שנה ואם אתם הורים לילדים החל מכיתה ו' כנראה שייתכן ואתם מכירים. מדובר בטיול השנתי. חלקנו הגדול מכיר את עניין הטיול השנתי עם ההצעה שעולה כל שנה "להיות הורה מלווה". תמיד עולה הזיכרון הישן שלנו על הצורה שבה אנחנו ראינו את ההורים המלווים כשאנחנו עוד יצאנו לטיול השנתי.

ההצעה אף פעם לא הייתה מפתה במיוחד אבל תמיד חולפת המחשבה הזאת בראש.

 

כמובן שההצעה הזאת נראית הרבה פחות זוהרת ככל שילדי הכיתה גדולים יותר. הרי שהורה מלווה בטיול שנתי לתלמידי חטיבה מתקדמים היא עבודה לא פשוטה בכלל.

 

אז איך הסיפור נראה מהצד אם ננסה לשחזר את חוויית הילדות

הכל מתחיל בבוקר עם ההתכנסות בבית הספר של, כל הילדים נרגשים וילדי הכיתה מתחילים להכיר את ההורה שהולך להתלוות אליהם ביומיים הקרובים וכמובן להשגיח ולפקח עליהם. ניתן להעריך שמהצד שלהם זה נראה קצת אחרת.

 

לאחר ההתכנסות כל הילדים עולים על האוטובוסים ומתחילים בנסיעה, ההורה המלווה מפקח ומשגיח שהילדים בינתיים לא מסכנים את עצמם או אחד את השני עם השתוללות מיותרת במהלך הנסיעה.

 

כאשר מגיעים אל היעד הראשון בטיול כל הילדים יוצאים מהאוטובוס במקום חדש ולא מוקר. עפ"י רוב בדרך כלל מדובר בשמורת טבע כזאת או אחרת ומכאן מתחילה הדאגה האמיתית. חבורה של ילדים מלאי אנרגיה יוצאים להתרוצץ בטבע ואיכשהו אתה אמור לדאוג שכולם יחזרו בריאים ושלמים אל האוטובוס. הבלגאן מעט מתחיל והוא ייתעצם ככל שהטיול יתארך והביקור בטבע יגרום להם להרגיש חופשיים יותר.

 

איך שומרים על הסדר

כיום לעומת העבר יש כמה נקודות אור שהופכות את הסיפור למעט יותר מסודר האחד – כמובן שאי אפשר בלעדיו – הטלפון הנייד שיכול לגרום לנו להשיג כל תלמיד בכל עת – זאת אם המורה דאגה מראש לרשימת תלמידים מסודרת הכוללת מספרי טלפון.

הגורם השני שעוזר לנו לשמור על הסדר הוא החולצות המודפסות של בית הספר. כיום ביציאה לטיול שנתי לכל כיתה בשיכבה יש צבע חולצה אחר עם הדפס של בית הספר – כך מצליחים ההורים המלווין להבין על מי הם אמורים להשגיח ולפקח גם אם אינם מכירים את כל תלמידי הכיתה (והם לא).

 

בהמשך הטיול עוד צפויים לנו מקומות רבים אך אם ההורים וכמובן המורים יקפידו על שמירה של הסדר וריכוז תלמידי הכיתה אז אין ספק שהטיול עתיד לעבור ללא ארועים מיוחדים. וכמובן גם בלילה בו התלמידים הולכים לישון הרבה יותר מאוחר מהמצופה.

לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il