לטייל עם חגי ישראל

חזרה למאמרים

 

ספר טיולים בעקבות החגים

הוצאת כינרת

 

יש הרבה מן המשותף בין חגי ישראל ובין טיולים בנופי הארץ: אלה ואלה מעניקים התנסויות רוחניות, ערכיות ורגשיות. אלה ואלה מבדילים את חיינו מן השגרה, ומעל לכול - גם בחג וגם בטיול מתרחשת למידה ורכישת ערכים בדרך חווייתית. החיבור ביניהם מעניק ערך מוסף גם לחג וגם לטיול, אבל זהו חיבור שאינו מובן מאליו.

הספר "לטייל עם חגי ישראל" מציע כאן, לראשונה, חיבורים של חגי ישראל עם טיולים בארץ בגישה המתבססת על המשמעויות הערכיות של החגים.

לדוגמה:

טיול חג הסוכות ביערות להב ויתיר נבנה על פי המוטיב של המעבר מחיי "הארעי" במדבר (הסוכה) אל התערות ה"קבע" בארץ המובטחת (חג האסיף).

טיול פסח יוצא לציפורי, אל המקום שבו נכתב הגרעין של הגדת הפסח, ובו הנחיות כיצד לקיים את מצוות "והגדת לבנך", וגם בוחן את ערך ה"חירות" בראיה היסטורית.

  

חמישה עשר הטיולים המתוארים בספר נבנו בהתאם לערכים ולתכנים המרכזיים של חגי-ישראל, של ימי הזיכרון ושל יום השבת. הם מאירים ומעמיקים את הידע הן של החגים והן של האתרים והנופים אשר במסלולי הטיולים.

  

בבניית המסלולים נלקחו בחשבון שיקולים של יפי הטבע ושל מראות הנוף שעוברים בהם, ושל פיזור הטיולים על פני אזורי הארץ השונים.

 

 

שרה שוב מרצה ומנחת סדנאות בנושא חגי ישראל במכללות למורים ובמסגרות ציבוריות. ניהלה את המרכז ללימודי יהדות במכללת סמינר הקיבוצים. פרסמה מאמרים, מסות ותכניות לימודים על חגים,

ואת הספר: "מעל מישור החולין - דיון בחגי ישראל". הוצאת מכון מופ"ת, 2011

את מומחיותה בתחום החגים שילבה עם ניסיונה כמורת דרך מוסמכת ועם אהבתה לארץ ולטיולים בה. השילוב הזה הוליד השתלמויות מורים בנושא: "חגי ישראל בנופי הארץ", בהן הונח היסוד לספר זה.

לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il