מיכל ששון

חזרה למדריכים
מיכל ששון
טלפון : 03-6321997

מייל : sassm@zahav.net.il

אתר : www.tell-aviv.co.il

אזורי טיול:
ירושלים
תל אביב
סוגי טיול:
טיולי מורשת
מרצה
שפות הדרכה:
עברית
 
 

סיורים בתל אביב ועוד...

· שואלים אותי : מה , לטייל בתל אביב?

· שואלים אותי: מאיפה האהבה הזו לעיר כל כך שנויה במחלוקת?

· שואלים אותי: תל אביב וציונות ? איך זה הולך ביחד?

כל כך הרבה יש בעיר הזו מפעם ועכשיו, פינות קסומות, סיפורים מרתקים , הרבה קצוות והפכים ושירים שהפכו לחלק מרקמת החיים. אני מזמינה אתכם לטייל איתי בתל אביב, בסיורים מתובלים וטבולים באהבה. אני אתן לכם את הסיבה לאהוב ואתם תגלו שתל אביב היא מקום להתאהב...

הסיורים מיועדים לקבוצות מאורגנות , מקומות עבודה , בילויי חברתי, חגיגות ואירועים.

אתם מוזמנים להירשם ולקבל ממני תמונות, כתבות ועידכונים על סיורים בהם ניתן להירשם כבודדים , וכמובן מוזמנים לפנות בכל שאלה.

ניתן להזמין סיורים בתפירה אישית " לפי מידה" : טיולי ימי הולדת למחוזות ילדות בתל אביב

טיול- אוטובוס : שיריה של תל אביב הפכו לחלק מרקמת חייה. ניסע ברחבי העיר, נספר ונשיר.

סיורים ,להתאהב בתל אביב

 

אהבה מעבר לפינה| סיור בנווה צדק

סיפורה של נווה צדק בסיור דרמטי ומרגש, עובר דרך הדמויות האנושיות ונוגע בסיפורי האהבה שהרטיטו את החולות. במהלך הסיור נשזרות הדמויות לכדי סיפור כשהשירים מתנגנים ברקע.


סרנדה תל אביבית| סיור ברחוב הרצל- שדרות רוטשילד

אחוזת בית- ראשיתה של תל אביב כחלון הראווה של העצמאות הישראלית דרך הסיפורים והשירים. מה חלמו בוני העיר? על מה התוכחו? מה בנו? ומה הרסו?...


בין חולות ותכול שמיים | סיור בעקבות נחום גוטמן

בין נווה צדק ואחוזת בית, נשזור את דמותו, ציוריו וסיפוריו של הילד והמבוגר: נחום גוטמן בדמותה של תל אביב.


הוזים חוזים | סיור במתחם "התחנה" והמושבה האמריקאית –טמפלרית ביפו

ארץ השממה הפריחה את דמיונם של אנשים רבים. בסיור נעקוב אחר אלו שהזו חלמו והגשימו: מתי נשמע קול הקטר בארצנו? מי התעקש על עגלון יהודי? מהי בלטה? מי יצא לשם מסע מדיני, מי למסע תענוגות ומי לקבל את פניו של המשיח?


קצין וגנטלמן | סיור בשרונה –המושבה הטמפלרית ( הקריה)

שרונה, סיפורו של מקום , הלב הפועם של המדינה וחיי התרבות התל אביבים. שם, בין עצי אקליפטוס ותיקים נרקם סיפורה של המושבה הטמפלרית, שרונה. מי היו האנשים שבנו את בתיה מה הביאו ,מה השאירו ולמה אינם כאן? סיפורה של המושבה החקלאית עוד לפני היות הציונות, שזור בפרשיות נעלמות מתולדות המדינה.בין רחוב קפלן לרחוב הארבעה.


סיפורי חיים | סיור בבית הקברות הישן של תל אביב( טרומפלדור)

בשנת 1903 , עוד לפני שהייתה תל אביב, פרצה מגיפה ביפו,שהביאה לפתיחתו של בית קברות חדש, מרוחק, אי שם בחולות. מסע מרתק בזמן בין אנשים, רחובות ומצבות: כיצד פסקה המגיפה? מי רצח את ארלוזורוב? מיהו השען של יפו? כיצד הספיד ביאליק את עצמו? ועוד...בית הקברות הראשון והישן בת"א ( טרומפלדור)


קינג ג'ורג' | סיור לאורך רחוב המלך ג'ורג'

התפתחותה של ת"א בשנות ה 20-30 מחלום שכונת גנים לעיר אפורה: מה מסתתר מתחת ללב? היכן היו פילים ואריות? מה עושה גבר מאוהב? ...על הווי החיים ומראה העיר המתפתחת: כיכר מגן דוד, שוק בצלאל, סמטה פלונית אלמונית, גן מאיר ורחוב ביאליק

 

לאורך הים... | סיור לאורך חלקה הצפוני של הטיילת

לאורך הים הרגוע, מסתתרים סיפורים מסעירים. נטייל לאורך הטיילת הצפונית ונספר על אירועים, פרשיות ואנדרטאות: דפיקת הפטיש הראשונה, 3 יריות, אוניה בוערת, וסירה שנעלמה...


יושבים בבית קפה | סיור ברחוב אלנבי ורחוב ביאליק

בין כתיבה לישיבה בבתי קפה נשזרת תמונתה של תל אביב וחיי התרבות הנרקמים בה בשנות ה 20 -30. על האנשים הגדולים ברחובות הקטנים והפרטים הקטנים. עם השירים והכתיבה , התקוות והקנאה ואיך אפשר בלי סיפורי אהבה?מהים לאורך רחוב הים ולרחוב ביאליק.


בסנדלים על גשר הירקון | סיור בנמל תל אביב

לבנות או לנטוע? טיול בריאה הירוקה של תל אביב: מתל ג'רישה לאורך הירקון עד נמל תל אביב: על הנחל והנחלה, על הגמל המעופף ותוצרת הארץ ,על נמל עתיק ונמל ציוני חדש ועוד...


תמונות יפואיות | סיור בעיר העתיקה של יפו

נסיכה ,סולטאן, שוטרים וגנבים ועוד הרבה אחרים נפגשים בסיפורים, בליווי השירים המתנגנים של יפו... סיור בין מזל וגורל וים הפרוש עד קצה האופק...מכיכר השעון דרך הסמטאות לנמל. סיור צבעוני בעיר אפורה!!!


פישפשים וחידושים | סיור בשוק הפישפשים

מהו קיוסק? כיצד קונים כרטיס לדיליג'נס? היכן תימצאו את הבורקס שאפילו הדיאטניות לא יעמדו בפניו? מבט אל שוק הפשפשים המתחדש בין ישן וחדש עם פינות קסומות שלא הכרתם.


בדרכו של הרצל | סיור ביפו

"לא לשם ענג ולא לשם חקירה מדעית חלמנו לתור את ארץ ישראל כי אם לשם תכלית מדינית ידועה" ב -26 באוקטובר-1898 דרכה כף רגלו של חוזה מדינת היהודים, תיאודור בנימין זאב הרצל, בנמל יפו , למסע דיפלומטי בן שמונה ימים, בפלשתינה.

בסיור נעקוב אחר דמותו, פועלו ומסעו בא"י בכלל ויפו בפרט, כפי שמשתקף מיומנו ומספרו "אלטנוילנד" .מנמל יפו, דרך הסמטאות ועד לתחנת הרכבת המתחדשת.


התחתית של תל אביב | סיור בשכונת פלורנטין 

סיור בסמטאותיה הקסומים של שכונת פלורנטין בעקבות הספר התחתית של תל אביב. מיהו פלורנטין? מה עומד מאחורי שם "המותג"? במה שונה משאר שכונות העיר? ואיפה התחתית של תל אביב?

 

על קצה המזלג

סיורים וטעימות בשוק לוינסקי

 

 

עוד מקומות להתאהב:

 

מטיילים כותבים:

מיכל,

תודה גדולה!

התגובות היום היו נלהבות, זכינו לחוויה ייחודית ומעניינת שהצליחה לגעת בלב של כולנו. וברמה האישית – תודה על שיתוף הפעולה ועל העצות לאורך הדרך....

ליאת, בנק יהב ירושלים...

מאמרים
מאמרים
חזרה למדריכים
לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il