ספרים

 

במדור זה נציג ספרים הקשורים לטיולים, טבע, היסטוריה ועוד.

הספרים נבחרו בקפידה.

נשמח לקבל המלצות לגבי ספרים חדשים בכדי להציג אותם במדור זה.

 

 

לחזרה למאמרים

 

 

ספר חדש - הפותח צוהר לאורחות החיים בארץ ישראל במאות השש-עשרה עד השמונה-עשרה

בהוצאת ידע ארץ

מאת ד"ר יעל בוכמן


העובר בדרכים הלא סלולות יכול היה לראות פלחים חורשים את אדמותיהם במחרשת עץ רתומה לשור או לפרד; קוצרים במגליהם את הדגן, אוספים פקעיות כותנה ועודרים גומות סביב עצי הפרי.

 

נוסע הקרב אל הכפר, ראה נשים מעשבות בגן הירק הסמוך לביתן, טוות חוטים מצמר

למאמר מלא >>

 

ספר טיולים בעקבות החגים

הוצאת כינרת

 

יש הרבה מן המשותף בין חגי ישראל ובין טיולים בנופי הארץ: אלה ואלה מעניקים התנסויות רוחניות, ערכיות ורגשיות. אלה ואלה מבדילים את חיינו מן השגרה, ומעל לכול - גם בחג וגם בטיול מתרחשת למידה ורכישת ערכים בדרך חווייתית. החיבור ביניהם מעניק ערך מוסף גם לחג וגם לטיול, אבל זהו חיבור שאינו מובן מאליו.

הספר "לטייל עם חגי ישראל" מציע כאן, לראשונה, חיבורים של חגי ישראל עם טיולים בארץ בגישה המתבססת על המשמעויות הערכיות של החגים.

למאמר מלא >>

 

סיפורו של יריד המזרח בתל-אביב

בראשית, באה התקווה

יריד הוא מקום בו נפגשות התקוות.


ממציאים ויצרנים באים בתקווה לעורר רושם והתפעלות. קונים ומבקרים מקווים לחוות ריגושים ולמצוא מוצרים שייטיבו את חייהם. אנשי עסקים מקווים לרקום קשרים חדשים ולהדק קיימים, המארגנים מקווים לעבור את הכל בשלום והילדים מקווים לקבל מקל צמר-גפן מתוק והפעם, לא לפחד בכלל מהגלגל הענק ומרכבת ההרים.

למאמר מלא >>

 

פרשת חייו של אברהם לבזובסקי

 

טווח ראייתו של האדם מגיע עד קו האופק, המקום בו נושקים זה לזה כיפת השמים ונופי האדמה. 

אברהם לבזובסקי לא היה ככל האדם, הוא ניחן ביכולת נדירה של התבוננות אל מעבר לאופק. ראה רחוק וחשוב מכך, ראה עמוק.

הוא התבונן אל מעבה האדמה וידע לחוש את האוצר הטמון בה, בעומקן של שכבות גיאולוגיות שנרבדו משך דורות ועידנים. חש את המים ספוגים בנקבי הסלעים, מים חיים.

 

למאמר מלא >>

 

אלמני הקש הצהובים – הזמן התל-אביבי

 שנת המאה לתל-אביב זימנה למדף הספרים יצירות רבות שנחלקות בין שתי סוגות. מחד, ספרי עיון ומידע ומאידך, יצירות העוסקות בתיאורים נוסטלגיים של העיר. על פי רוב, מנקודת מבט עכשווית.

הספר 'אלמני הקש הצהובים' הוא יוצא דופן משום שקיים בו שילוב מרתק בין תיאורי נוף משובבי לב ותיעוד היסטורי מדויק. העלילה עתירת דמויות תל-אביביות, חלקן בשמות בדויים, המוצגות באפיון חד ומתוארות במינון נכון של ציניות דקה וחמלה, זהו סיפור על אנשים שבאו מנופים ואקלימים זרים וביקשו להשתלב בהווייתה של עיר הכותבת את תולדותיה תוך כדי התרחשותם.

הסופרת שושנה שרירא (1917 – 2003) ידעה לשזור בחוט עלילתי את כל מרכיבי 'הזמן התל-אביבי'. (כותרת המשנה שהגתה חוקרת הספרות פרופ' יפה ברלוביץ). העלילה מוגשת בלשון קולחת.

למאמר מלא >>

על הפרק כמה אטרקציות מדהימות-אני מעביר בראש ובראשונה את תכנית
הטרק להרי פמיר בטג'יקיסטן-משלחת לאחד האזורים הייחודיים והנידחים
בעולם,בהדרכתי ,לאחר שצברתי ותק של עשר שנות הדרכה באזור המיוחד הזה.

למאמר מלא >>

 

המלצה למתנה לאנשים הקרובים אלייך- האם כדאי טיול בארץ או טיול מאורגן בחו'ל?
למה לבחור בטיול בארץ?
אם אתם מעוניינים לתת מתנת- טיול לאנשים הקרובים אליכם- לחברים הקרובים, לבני הזוג או לבני המשפחה יהיה עליכם לחשוב איזה טיול יתאים להם. יש אנשים שמאוד אוהבים את הארץ וישמחו לבקר באזורים בהם היו בעבר או במקומות בהם לא ביקרו מעולם. הארץ שלנו יפה ומגוונת ואם האדם אותו אתם רוצים לשמח אוהב לטייל ולהכיר את הארץ- ללמוד על ההיסטוריה שלה, לבקר באתרים ארכיאולוגיים, להתחבר למורשת או לנוח בספא לא רחוק מידי ייתכן וזה יהיה הטיול המתאים ביותר עבורו. במידה ותחליטו לצאת לטיול בארץ תוכלו ללון באכסניה, בצימר, בבית מלון או אפילו באוהל- הדבר תלוי בסוג הטיול. 
כמו כן, יש אנשים שחוששים מטיסות ולמרות שכדאי מאוד להתגבר על הפחד, לעלות על המטוס ולגלות עולם- לא בטוח שיש לבצע את התהליך דרך מתנה- הרי אינכם רוצים לחייב את האדם אותו אתם רוצים לשמח- לגרום לו לחוש לא בנוח או אפילו להכעיס (הרי אתם יודעים שהוא חושש מכך ועוד לא מוכן להתמודדות או לא מעוניין להתגבר על הפחד). 
כמו כן, יש להתאים את הטיול לעונה- במידה ויום ההולדת, יום הנישואין, בר או בת המצווה וכו' יוצאים במהלך חודשי החורף והחוגג סובל מקור ייתכן ויהיה עדיף לצאת לטיול בארץ. נקודה נוספת שיש להתחשב בה היא תקציב הטיול- אין ספק כי טיול בארץ יהיה זול יותר מאשר טיול בחו"ל והבחירה תהיה תלויה בתקציב שלכם.
למה לבחור בטיול לחו"ל?
מנגד- יש אנשים שמאוד אוהבים לטייל בחו"ל ורוצים להכיר מקומות חדשים, לשנות אווירה, לגלות תרבויות חדשות ומגוונות, לנסות מאכלים מיוחדים בהם לא נתקלו מעולם, לבקר במוזיאונים, לשמוע שפה חדשה, לצאת לטרקים, להלך בשדרות וערים לא מוכרות, לעשות סקי בהרים מושלגים, לבקר קרובים שגרים מעבר לים, לצפות בהצגות מרהיבות ובמופעי רחוב שמאפיינים ערים רבות ברחבי העולם, לטעום מחיי הלילה של ערים מרכזיות ובמילים אחרות- לראות עולם. במידה ותבחרו לתת לאנשים האהובים עליכם טיול מאורגן לחו"ל לא תצטרכו לארגן שום דבר משום שחברת הנסיעות תדאג לכל הדרוש- לא תצרכו להזמין טיסות, בתי מלון, ארוחות וכו' ומדריך מקצועי ומנוסה אשר מדבר בשפת המקום ילווה אתכם לכל האתרים המרכזיים ולכל האטרקציות החשובות. 
חברה מקצועית אשר מתמחה בטיולים מאורגנים תציע לכם מבחר נרחב של יעדים- תוכלו למשל לבחור לצאת אל טיול מאורגן לסין- המדינה השלישית בגודלה בכל רחבי העולם ולהכיר היסטוריה עשירה, לבקר בכפרים, אתרים ארכיאולוגיים, ערים חדשות לצד ערים עתיקות, לבקר בחומה הגדולה, בביג'ין, בעיר האסורה, בפסל הבודהה באמי שאן, תוכלו לצפות בפסטיבלים, להכיר מנהגים ייחודיים, לפגוש אנשים מעניינים ועוד. 
כמו כן, תוכלו לטוס לטיול מאורגן באלסקה ולצפות בנופים מרהיבים, קרחונים, יערות מפרצים, הרים מושלגים, אגמים, בעלי חיים מדהימים, תוכלו לשוט על אוניות, לבקר בכפרים  ועוד. במידה והאנשים האהובים עליכם חובבי טבע ומרחבים ירוקים תוכלו גם לטוס איתם לאוסטריה, שוויץ, סקנדינביה או סלובניה.
נוסף על כך, תוכלו לבחור בטיסות לערים מרכזיות באירופה כמו למשל- פריז, לונדון, איטליה, אמסטרדם וכו' ולבקר במוזיאונים שונים, פארקים, קניונים, מסעדות, ברים, אתרים היסטוריים ועוד- בחירה זו תתאים לאנשים שאוהבים חופשות אורבאניות. אם האהובים עליכם אוהבים שמש וים תוכלו לטוס לנופש ביוון או בטורקיה וליהנות מספורט ימי, מסיבות, בית מלון מפנק והרבה שמש.
לבצע את הבחירה המתאימה ביותר
במה הוא היה בוחר? מה יתאים לו עכשיו?
כדי לבחור במתנה המתאימה ביותר יש לחשוב לאיזה מקום החבר, בן הזוג או קרוב המשפחה שלכם ישמח להגיע ולהתאים את היעד להעדפות האישיות שלו. נסו לחשוב באילו מקומות הוא לא היה, להתחשב בזמן שעומד לרשותו, לחשוב על התקופה בה הוא נמצא- אם התקופה מאוד לחוצה ייתכן ותתאים לו חופשת "בטן גב" במקום חופשה אורבנית באירופה וכו'.

למה לבחור בטיול בארץ?

אם אתם מעוניינים לתת מתנת- טיול לאנשים הקרובים אליכם- לחברים הקרובים, לבני הזוג או לבני המשפחה יהיה עליכם לחשוב איזה טיול יתאים להם.

למאמר מלא >>

יש לכם עובדים רבים במשרד או בחברה שאתם מנהלים? אם כך, אתם בוודאי מכירים בחשיבות של תנאים טובים לעובדים. הדבר הראשון שצריך להיות מודעים אליו כאשר מדברים על תנאים טובים, זה שלא תמיד מדובר רק על משכורת גבוהה או על רכב וטלפון נייד. מעבר לכל הדברים החומריים האלה העובדים שלכם גם זקוקים פשוט לתשומת לב ולזמן איכות ביחד, ולכן, אם אתם תוהים מה עליכם לעשות בנידון, כדאי שתדעו שזה פשוט: ארגנו להם יום גיבוש בטבע.

למאמר מלא >>

הבתים העתיקים והרחובות המרוצפים בלב המושבה נשמרו להפליא והיום הרחוב העתיק מלא בבתי קפה, מסעדות, בתי הארחה וגלריות לאומנות. החלק החדש של ראש פינה מציע למבקרים מלונות בוטיק, צימרים ומרכז קניות עמוס

למאמר מלא >>
לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il