עודד אמיתי

חזרה למדריכים
עודד אמיתי
טלפון : 050-6300928

מייל : odedamiti@gmail.com

אזורי טיול:
מרכז
ירושלים
תל אביב
חו"ל
סוגי טיול:
טיולי משפחות
טיולי אומנות
טיולי מורשת
טיולי פריחה
טיולי מים
מרצה
שפות הדרכה:
עברית
אנגלית

עודד אמיתי

 

השתלמויות לחידוש רישיון - סיורי שטח, מוכר ע"י משרד התיירות

ההשתלמות הקרובה 23.2.2022

 

השתלמויות לחידוש רישיון

 

עודד אמיתי, יליד 1968, הינו מורה דרך מוסמך מעל עשרים שנה בירושלים וסביבותיה. עודד בוגר האקדמיה למוסיקה ובית הספר לבישול, ובעברו היה גם עובד סוציאלי ועיתונאי תרבות. עודד עובד שנים רבות עם גופים מוכרים כגון: מכון מגיד, מכון אבשלום, ערוץ הטיולים, מכון לארכאולוגיה - תגליות, יד בן-צבי, החברה להגנת הטבע, בית שמואל, קתדרה מוזיאון א"י תל אביב - "צמח בר", ארגוני המורים,  אסכולות (האוניברסיטה הפתוחה) שלל קתדראות ועוד ועוד. כמו כן, עודד מעביר סיורי תרבות, חוויה ולימוד באוניברסיטאות ומוזיאונים ברחבי הארץ. עודד משמש מורה דרך עבור משתתפי כנסים מקומיים ובינלאומיים בנושאי רפואה, פיננסים והיי-טק. עודד מנחה ומפיק סופי שבוע יוקרתיים של תרבות, מוזיקה, סיורים וקולינריה ברחבי הארץ, לרבות ירושלים וסביבותיה.

עודד אמיתי לבית קרמר מנחה ומפיק סופי שבוע יוקרתיים של תרבות, מוזיקה, סיורים וקולינריה ברחבי הארץ, לרבות ירושלים וסביבותיה. כמו כן עודד אמיתי משמש כמדריך (מורה דרך) הבית של מלון "ממילא" ומלון היוקרה "מצודת דוד" כולל סופ"שים של תרבות וסיורים.

עודד נולד וגדל בשכונת מזכרת משה ("הבוסתן הספרדי") בנחלאות. סיפור משפחתו הירושלמית השורשית שלוב בהיסטוריה המרתקת של ירושלים ושל ארץ-ישראל, ועודד שוזר נימה אישית בסיוריו.

 • מעל 60 סיורים שונים בירושלים וסביבותיה
 • ניתן לשלב מפגשים אישיים עם דמויות מרתקות
 • ניתן לשלב בחלק משמעותי מהסיורים: קטעי מוסיקה ווקאלית ואינסטרומנטלית, קולינריה ייחודית ואומנות מוזיאלית לצד אומנות רחוב- ציורי קיר, פסיפסי קרמיקה שונים וגרפיטי.

 

עודד אמיתי עם בכירי נציג 3 הדתות בירושלים


שלושת הדתות ועודד


 

רצ"ב קובץ סיורים מיוחדים ושונים בירושלים (מפרט זה אינו כולל כ-60 סיורים רגילים בירושלים).

 


 

1.  "חוצלארץ בירושלים העתיקה"

פריס בסמטאות ירושלים, סן סלווטורה ומרכז המוסיקה, המתחם הבריטי והגנים התנ"כיים, חצרות יוון, האיטלקים מאסיזי, אנגליקנים-פרנציסקנים-דומיניקנים וכל מה שביניהם! תופעת סינדרום ירושלים, הארמנים ונתיב האריחים הכחולים, ליטורגיקה נוצרית, שווקים ברובע הנוצרי, קולג' דה- פרר, גגגג סוחר הבדים מכורדיסטאן ונסיים באחת התצפיות היפות על ירושלים של פעם.

 • נערוך מפגשים עם דמויות אותנטיות הקשורות לאתרים.

2.  "מוסיקה עולמית מתקופות שונות על גגות מרכז העולם" 

מקתדרלת סנט ג'ורג', הגנים התנ"כיים וקונצרט עוגב ע"י נגנית עוגבים.  

סדנת קרמיקה של מארי בליאן, המנזר הפרנציסקני והאקדמיה למוסיקה של מזרח ירושלים, כנסיית סן סלווטורה ובתי אשל המפורסמים של ירושלים, חצרות יוון, תופעת סינדרום ירושלים, C.M.J, המתחם הבריטי, קונצרט ווקאלי של זמרת אופרה, הרובע הארמני הרומנטי, קרמיקה ארמנית והתפילה שנשתמרה מתקופת ימי הביניים.

נגגינה של אמיתי

 • הערה: עלות קונצרט עוגב וקונצרט ווקאלי היא מעבר לעלות המדריך.

3.  "אירופה הקסומה ואמריקה המתעוררת בסמטאות ובגניה של ירושלים במאה ה - 19"

 

המושבה האמריקאית-שבדית, הגנים התנ"כיים, מנזר סנט-אטיין, קתדרלת סנט ג'ורג', הגנרל גורדון וגן הקבר, הפולנים מקרקוב בירושלים, בית החולים האיטלקי, הדגמים המפורסמים בעולם של קונרד שיק, מה בין חרדים לנזירות רומניות?, סטפנוס ועלילותיו, מה בין קרמיקה חברונית לקרמיקה ארמנית?? 

 • נערוך מפגשים אישיים עם דמויות שקשורות לאתרים.

4.  "עין כרם הכפר הציורי במורדותיה המערביים של ירושלים"

הכפר משלב יהדות, אסלאם ונצרות בתוך חורש של עצי זית, ברושים וצריחי כנסיות. נכיר מקרוב את אדריכלות הבית הערבי ופסיפס העדות הנוצריות החשובות של ירושלים. בין יתר האתרים והסיפורים: בתי קברות מספרים, ילדותו הצבעונית של המטביל, סיפור האוצרות האבודים, "גן העדן החבוי", מאלישבע לאלישבע ועד לאליזבתה, כפר חשוב בתקופת בית שני, סמטאות ציוריות ואומנים ידועים, תצפיות על "ירושלים – הרים סביב לה", ואדי התימנים, רוסים לבנים ואדומים! עץ התות של הגנרל גורדון, המעיין הקדוש ועוד.

 • נערוך מפגשים מיוחדים עם דמויות שקשורות לסיפורי הכפר.
 • אפשרות לערוך קונצרט ווקאלי בסמטאות, בגנים ובכנסיות עין כרם. 

5.  "מעורב ירושלמי, עדות ומאכלים והמדריך המלא לסיפורי אהבה בירושלים של פעם"

 

האזורים: שכונת הנחלאות והזיכרונות, הבוסתן הספרדי, סיור קולינריה בשוק מחנה יהודה, שכונת אבן ישראל ורחוב הנביאים.

שכונת הנחלאות והזכרונות הן שכונות של עדות ישראל בירושלים מסוף המאה ה-19: אורפלים, כורדים, תימנים, ספניולים, אשכנזים, פרסים ומוגרבים.

שכונות חצר ירושלמיות ציוריות, בורות מים ובתי כנסת, השוק הצבעוני הוא שוק מחנה יהודה שהוא סיפור המטבח הירושלמי האותנטי.

שכונות הבוסתן הספרדי (ע"ש המחזמר) ורחוב הנביאים הם האזור של סיפורי האהבה הידועים בין בני העדות השונות.

נערוך מפגשים שונים עם בשלנים/יות וכן מפגשים עם דמויות אותנטיות שקשורות לסיפורים האנושיים.

בין יתר האתרים והסיפורים: אוהל משה ונחלת ציון, קברי האדמו"ר, אהבה מוסיקלית, אוהבים ספרדים ואשכנזים??, אהבה בין מחתרות, קובה נבלוסייה-קיגל-יפרח ובוגצ'ה, תרופות סבתא, נוסח תפילה ביזנטיון, שירת הבקשות, "טוסקנה בירושלים", רחמו והשוק העיראקי, סינדרום ירושלים, אהבה בין מלך לקיסרית, בתי החולים של פעם, לאה אבושדיד ואיתמר בן-אבי, ציורי קיר, ביה"ס כי"ח ומלחמת השפות, ישיבות המקובלים ועוד.

 • במהלך האירוע נערוך טעימות קלות של מאכלי העדות השונות אצל בשלנים/יות. 
 • ניתן לערוך מפגשים עם דמויות יחודיות.

6.  "הארמנים בירושלים ונתיב האריחים הכחולים – הוא הרובע הארמני הרומנטי"


נכיר מקרוב את הארמנים שהם עדה נוצרית ייחודית לאורך מתחמים שונים בירושלים ונתרכז בקרמיקה המזוגגת הבינלאומית. נפתח בכנסייה הסקוטית סנט אנדריוז, בית אות המוצר, מלון הר-ציון, בית הקברות הארמני, רזי הרובע הארמני, סדנאות קרמיקה מהידועות בעולם, התפילה הארמנית בכנסיית סנט ג'יימס ונסיים בתצפית מ"מפגש הרובעים". כמו כן נכיר את הקולינריה המיוחדת של הארמנים.

 • נערוך מפגשים עם דמויות מהעדה הארמנית.
 • נבקר אצל אומנים ארמנים ונאזין לליטורגיקה ארמנית.  

7.  "בעקבות הפרנציסקנים בירושלים הקדושה"

בעקבות המסדר המסתורי והחשוב בירושלים לאורך 800 שנה בשלל מתחמים ומנזרים בירושלים. בין יתר האתרים והנושאים:

תאולוגיה ושלושת הנדרים- מוצגים ארכיאולוגיים חשובים, בית ספר למוזיקה, ליטורגיה מיוחדת, בעקבות הסרט: "שם הורד", מנזר האחיות הקלריסיות וכנסיית סן- סלווטורה, הקולינריה של המסדר, הר ציון ואולם הסעודה האחרונה,  מנזר יוחנן בהרים בכפר עין כרם ועוד.

 • נערוך שלל מפגשים מרתקים.

 7א.  "בעקבות הפרנציסקנים בירושלים הקדושה" - הסיור המקוצר

 

בעקבות המסדר המסתורי והחשוב בירושלים לאורך 800 שנה בשלל מתחמים ומנזרים בירושלים. בין יתר האתרים והנושאים: 

תאולוגיה ושלושת הנדרים, בית ספר למוזיקה, ליטורגיה מיוחדת, בעקבות הסרט: "שם הורד", הקולינריה של המסדר, הר ציון ואולם הסעודה האחרונה, תנועת הצופים הפרנציסקנית ועוד.

 • נערוך שלל מפגשים.

 

8.  "אתיופיה, אדיס-אבבה וגונדר בסמטאות ובמתחמים בירושלים של פעם"

 

נכיר מקרוב את העדה האתיופית הנוצרית רבת השנים בירושלים מול העדה האתיופית היהודית. בין יתר האתרים והסיפורים: הנזירה הדנית שהפכה לאתיופית, איקונות אתיופיות, הכפר האתיופי העתיק, שלמה המלך ומלכת שבא! עסקים מפוקפקים של מוסוליני, נזיר על רגל אחת, קופטים ואתיופים שונאים או אוהבים? ועוד.

נערוך מפגשים עם דמויות מיוחדות של העדה האתיופית. כמו כן נכיר את המטבח האתיופי הצבעוני והמגוון.  

 

9.  "רציחות ופרשיות פוליטיות בתוך אווירה סוערת של הציונות וקום המדינה"

 

תקופת טרום קום המדינה היא אחת מהתקופות הסוערות של הישוב היהודי בא"י, ובירושלים בפרט, ובין יתר הסיפורים: פרשת רצח דה-האן? רימון בן לבבות, דירת המסתור של המנהיג, רצח הרוזן השוודי, "הטיפול הקוסמטי" שעברה פקידת הבנק, חיסולו של מדביק הכרוזים, מינויים מוזרים בבית המשפט העליון? הרעלות מוזרות! ג'נטלמן בריטי שהפך את עורו.

 • נערוך מפגשים עם חלק מהדמויות האותנטיות הקשורות לסיפורים.

10.  "צוהר ושלל חלונות נסתרים לעולם החרדי של ירושלים"

א. "ערב שבת בירושלים של פעם – בעקבות חרדים וחרדות" (סיור "טיש" וקבלת שבת)

נפתח באירוע קבלת שבת עם האדמו"ר באחת החסידויות של ירושלים. לאחר מכן נכיר שכונות חרדיות מזרחיות (מזוהות עם ש"ס), שכונות חרדיות אשכנזיות ליטאיות וחצרות חסידים במתחמים החרדים של ירושלים: שכונות זיכרון משה, מקור ברוך, גאולה, כיכר השבת, אחווה. נסיים ב"טיש הגדול" באחת החסידויות הצבעוניות.

בין היתר נכיר מקרוב: פשקווילים, שלל מטפחות ושטריימלעך, קברי האדמו"ר, מה בין ליטאים ומפלגת ש"ס? קיגל-קוגל וגפליטעפיש! חצרות מקובלים, מקוואות ירושלמיים, סאטמר-בעלייז-גור-רוז'ין, מלחמת היידיש בלדינו ועוד שלל סיפורים.

 • ניתן להכיר מקרוב דמויות מהעולם החסידי הצבעוני. 
 • נושא לבוש והתנהלות ברחוב החרדי ייסגר מול המדריך.

ניתן לחלק את הסיור המפורט לעיל גם לשני סיורים נפרדים:

1)     נתחיל באירוע "קבלת שבת" ובהמשך נכיר את השכונות החרדיות כמפורט.

2)     נתחיל בהכרת השכונות החרדיות כמפורט וסיום באירוע "טיש".

 

ב. בעקבות חרדים וחרדות בישוב הישן של ירושלים" (סיור לימי חול)

נפתח באירוע קבלת שבת עם האדמו"ר באחת החסידויות של ירושלים. לאחר מכן נכיר שכונות חרדיות מזרחיות (מזוהות עם ש"ס), שכונות חרדיות אשכנזיות ליטאיות וחצרות חסידים במתחמים החרדים של ירושלים: שכונות זיכרון משה, מקור ברוך, גאולה, כיכר השבת, אחווה. ניתן לערוך בתשלום סמלי באחת ממרכזי החסידויות הצבעוניות.

בין היתר נכיר מקרוב: פשקווילים, שלל מטפחות ושטריימלעך, קברי האדמו"ר, מה בין ליטאים ומפלגת ש"ס? קיגל-קוגל וגפליטעפיש! חצרות מקובלים, מקוואות ירושלמיים, סאטמר-בעלייז-גור-רוז'ין, מלחמת היידיש בלדינו ועוד שלל סיפורים. 

 • ניתן להכיר מקרוב דמויות מהעולם החסידי הצבעוני.
 • נושא לבוש והתנהלות ברחוב החרדי ייסגר מול המדריך. 

11.  "שלל סיורי קולינריה וסדנאות בישול"

משך סיור הקולינריה כשלוש שעות, משך סדנת בישול כשעה וחצי – סה"כ כ-4.5 שעות.

סיורי הקולינריה שונים ומגוונים אך קשורים לסדנאות הבישול. דוגמאות:

 • מתחמים רוסיים נוצרים בירושלים ובהמשך סדנת בישול סביב המטבח הרוסי.
 • חדירת המעצמות האירופאיות לירושלים ונהלך לאורך המתחמים הצרפתיים, האיטלקים, הבריטיים והגרמנים. נערוך סדנת בישול אירופאית. 

סיורי הקולינריה בהדרכת עודד אמיתי וסדנאות הבישול בהנחיית טובי השפים בירושלים.

ליד התנור

 

12. "ירושלים – רב הנסתר על הגלוי"

נהלך בסמטאות הציוריות ובשווקים הצבעוניים בעיר העתיקה ונגלה את צפונותיה: פינות קסומות, חצרות מיוחדות, ובמיוחד נעקוב אחר בעלי מלאכות עתיקות.

נכיר את השווקים: שוק הצַבָּעים, שוק אבטימוס, שוק הקצבים, הבשמים והצורפים, חאן א-זית. נשמע את סיפוריהם של בעלי המלאכות העתיקות: סוחר הבדים הידוע במזרח התיכון, מפעל הטחינה העתיק, תבלינים - מחלות ושיקויים נגד עין הרע, מפעל מברשות של עיוורים,
הקונדיטור הידוע, סיפורו של אבו-ראזלה, ועוד.

 • מדובר באירוע עם דגש קולינרי ומפגשים עם דמויות מיוחדות של השווקים. 

13. "מקומות הבילוי וחיי התרבות של מזרח ירושלים – פיירוז ופריד אל-אטרש, מקלובה ומנסף, קהיר-ביירות ובגדד בסמטאות מזרח ירושלים"

 

האזורים: שכונת שייח' ג'ראח, רחוב צלאח-א-דין ורחוב דרך שכם.

נכיר מקרוב את חיי התרבות והבילוי של מזרח ירושלים ששונים מאלה של כל מקום אחר בא"י: מסעדות גורמה מול מסעדות המטבח הערבי הקלאסי, מועדונים מיוחדים, גלריות אומנים,
בתי קפה אינטרנט-ספרים, התאטרון הערבי הקלאסי, מקומות המפגש לשידוכים, מועדוני קהיר.

נסיים בהופעה מרשימה במועדון אוריינטלי ונשמע את המוזיקה הערבית הקלאסית בליווי
שירה ודרבוקה.

 

14. "חצרות של עדות נוצריות, עתיקות וותיקות, בירושלים של פעם: היווניות, הארמניות והגיאורגיות" 


בין יתר האתרים והתופעות: הפטריארכיה היוונית-אורתודוכסית, המרד וחצר המלכיתים,
חצר רבי-המלאכים, אומנות האיקונות והפרסקאות, הנזירה הדנית שהפכה לאתיופית? חצר תיאודורוס, מנזר המצלבה, הסרט "שם הורד" בירושלים, המסתוריות שסביב כותבי הספרים העתיקים?? ועוד שלל סיפורים מרתקים.

 • נערוך מפגשים אישיים עם חלק מהדמויות.
 • יש אפשרות לערוך מופע מוזיקלי ארמני או יווני.

15. "לילה לבן בירושלים הקדושה" 

נהלך בין סמטאות, גגות ומתחמים בשעות הלילה בירושלים העתיקה ובפאתיה. בין יתר האתרים והתופעות, נכיר מקרוב: מאפיות עתיקות וריחות משכרים (כולל טעימות), מתחם אמריקאי שוקק חיים בלילות, פאבים ומסעדות אירופאיות במזרח ירושלים, מועדון שירה בסגנון המועדונים של קהיר, גלויות ותצפיות ליליות של ירושלים, הרמוניה של מוסלמים-יהודים-נוצרים ועוד שלל אגדות אורבניות.

 •  נערוך מפגשים אישיים עם חלק מהדמויות.
 •  ניתן לערוך טעימות – בעלות של 30 ₪ למשתתף.

 

16. "מוסיקה, שירה ופייטנות של עדות המזרח בירושלים של הישוב הישן" 

 

טאר, לירה, קמנצ'ה וג'ומבוש סאז ממחוזות טורקיה, איראן, קווקז בנווה שלום ובזכרון יוסף. השירה הפרסית, הספרדית והלדינו בשכונות: מקור ברוך, זכרון משה ואחווה.

נבקר בשלל בתי כנסת של העדות השונות ונפגוש דמויות חשובות מן הקהילות השונות.

 • ניתן לשלב מפגש עם מקובל ידוע ואף ברכה קבלית קבוצתית.

17. "חיים של אחרים בירושלים של פעם" 

סיור שכולו מפגשים מרתקים עם דמויות ירושלמיות ייחודיות (ללא עלות). בין היתר נפגוש:  הפמיניסטית של הצועניות המוסלמיות, נזירה שהיא ד"ר ליהדות, בכיר של חסידות ירושלמית צבעונית, מנהיג קהילה סופית במזרח ירושלים, מנהיגה בקהילה החרדית, נכדו של מנהיג נטורי קרתא ועוד ועוד.

 • יתכנו שינויים במהלך הסיור והמפגשים.
 • במהלך 3-4 שעות לא ניתן להיפגש עם כל הדמויות. 

18. "סיור ספרותי בעקבות הספר "מראות מצחיקות" של עליזה אלראי-מיוחס בסמטאותיה של ירושלים" 

 

הישוב הישן בירושלים של שנות ה-50 בעיניה של הסופרת בת למשפחה "הספניולית-אריסטוקרטית". בין יתר הסיפורים והאתרים: ריצ'רד האנגלי, אריסטוקרטיה ספניולית, ביה"ס לתפירה של מאדאם מטלון, אשכנזים-ספרדים, תמונות של מתים, תרופות סבתא, "הדוד המספר" ועוד שלל סיפורים.

הסיור יערך במרכז ירושלים ובשכונות הראשונות מסוף המאה-19.

 • ניתן לערוך טעימות ספניוליות בעלות 30 ₪ למשתתף.
 • נערוך מפגשים אישיים ללא עלויות.

19. "קרנבל פורים בירושלים" 

קריאת מגילה בחצר חסידית, ריקודים – שמחה אמיתית – שלל תחפושות ברחובות, בחצרות ובבתים. מפגש עם משפחה חרדית על שולחן הפורים העליז, תולדות משלוח המנות, פשקווילים, שטריימלאך ודמי פורים, "טיש הלוויתן" בתולדות אהרון או אברהם יצחק או כל חסידות אחרת, ועוד שלל חוויות פורימיות.

 • קיימת עלות נפרדת לטעימות פורימיות.
 • ניתן לערוך מפגשים אישיים.
 • הסיור ייערך בשכונות חרדיות צבעוניות.

תל אביב-יפו שלא הכרתם, נצרת היא אלף ליליה ולילה, שפלת יהודה היא טוסקנה, הרי ירושלים וכל מה שביניהם, רמלה ועוד.....!!

 1. "חוצלארץ ביפו העתיקה ובשכונת עג'מי הצבעונית –
רב הנסתר על הגלוי"

כולם מכירים את יפו העיר העתיקה בעולם עוד מתקופת התנ"ך אך רק מעטים מכירים את הפינות והסמטאות הנסתרות, וידויי נזירים, טקסים יחודיים שמעירים את החושים ובין יתר האתרים והספורים נכיר מקרוב: 

אנגליקנים ונציגי הממלכה ביפו! רחוב הצרפתים והופעותיו של ומלון "west", יוונים-אורתודוכסים והמרד הגדול, כנסיות סנט מיכאל וסנט ג'ורג' וכל מה שביניהן! תנועת הצופים הנוצרים הגדולה בא"י, בעקבות הארמנים ונתיב האריחים הכחולים ועוד שלל סיפורים.

נמשיך לשכונת עג'מי הצבעונית ונכיר: שכונת הקופטים והמנזר הציורי, בית מרון,

מלכיתים ואורתודוכסים וכל מה שביניהם!! 

 • הסיור כולל מפגשים עם דמויות מיוחדות.
 • ניתן לערוך טעימות מן המתוקים של המטבח העות'מאני.
 • משך הסיור כ- 4 שעות.
 • קיימת אפשרות לסיור מקוצר של כ-3 שעות ללא שכונת עג'מי.

 

2. "סיפורי תל אביב הקטנה של שנות ה-30 ועד ימינו אנו"

א.      בין יתר האתרים והסיפורים: 
רחוב ארנון ולאה גולדברג – בית בן גוריון – כיכר אתרים ויעקב רכטר – רצח ארלוזורוב – פרשת אלטלנה – בית הקברות המוסלמי – אנדרטת השחף – "הסרט מציצים וחבורת לול" – אורי זוהר, שיסל, איינשטיין וכל מה שביניהם.

נסיים בתצפיות חופי הים התיכון!!


ב.      בין יתר האתרים והסיפורים: 
 לאה גולדברג – הבית האדום – גן עמליה – אריק איינשטיין הילד – חנה רובינא האחת והיחידה – הבית ספר המיתולוגי תל נורדאו – אריק איינשטיין האיש והאגדה – בית קברות טרומפלדור ומצבות מספרות – שכונת "מחלול" – סיפורים מן המקצוע העתיק בעולם ועוד ועוד.

 

 

3. "טעימות תל אביביות" 

שכונת שרונה הטמפלרית המתחדשת, שוק הכרמל המשתדרג, היכל העצמאות 
(כולל אולם ההכרזה), מלונות בוטיק של המאה ה-21, בית קברות טרומפלדור, אדריכלות העיר הלבנה, נסיים בהליכה לאורך הטיילת הקסומה עד לנמל ת"א של 19366. 

 • כניסה לאתרים – 35 ₪ לאדם. 

 

4. "אבו גוש שלא הכרתם"!!! 

הכפר הציורי אבו גוש טובל בחורש הקסום של הרי ירושלים, ובין האתרים והסיפורים: מתחמים צרפתיים ואיטלקיים! סיפור אהבה בין אדמירל לאם המנזר, וידויי נזירים, המסגד הצ'צ'ני ופאר אמנות האסלאם, הרמוניה מושלמת בין יהדות-אסלאם-נצרות, דירת המסתור של גאולה כהן!! אמנות ציורי קיר, סיפורו של דוד המלך וארון הברית, שודדי דרכים – אגדה או מציאות? הרומן המתוקשר בין דוד המלך ומיכל?? 

 • ניתן לערוך טעימות העות'מאני
 • נערוך מפגשים עם דמויות מיוחדות
 • יש להקפיד על לבוש צנוע

5. טוסקנה פלרמו ופרובאנס בשפלת יהודה 

 

וידויים של נזירים ונזירות בשלל מנזרים שכוחי-אל, כרמי זיתים וגפנים בשילוב ביקור ביקבי בוטיק יחודיים, סיפורי תנ"ך מתקופת יהושע וההתנחלות דרך דוד וגוליית ועד קרבות המכבים, שלל בשלניות מעדות ישראל במושבים שהוקמו בשנות החמישים, חקלאות ארץ ישראלית בשפלה ונקנח בתצפיות מהיפות בארץ.

האזורים הגיאוגרפיים: עמק איילון ופארק קנדה, עמק שורק, עמק האלה וחבל עדולם.

 • הסיור כולל מפגשים אישיים מרתקים (ללא עלויות)
 • חלק מהטעימות ביקבים בתוספת תשלום
 • ניתן לשלב ארוחות אותנטיות בתוספת תשלום (מינימום 100 ש"ח למטייל)
 • יש להגיע בלבוש צנוע בשל כניסה לכנסיות. 

 

6. "רמלה-לוד רב הנסתר על הגלוי" 

המרכז היהודי-קראי (כולל בית הכנסת) וסיפור העדה ע"י בן המקום, "הבית הפתוח" ברמלה וסיפור משפחת לנדאו, שוק רמלה, המסגד הגדול או כנסייה צלבנית?? סיפורו האישי של הפסל! בריכת הקשתות במופע מוסיקלי, בית הקברות הבריטי וקברו של הארי פוטר, גשר הג'ינגס , מסלול קולינריה וטעימות ועוד שלל אתרים. 

 • מופע מוסיקלי (בריכת הקשתות) – 500 ₪.
 • כניסה לאתרים – 40 ₪ לאדם. 

 

 

 

7. "חוצלארץ בנצרת של פעם - רב הנסתר על הגלוי" 

 

נהלך בעיר נצרת ההיסטורית ופאתיה שהיא שילוב והרמוניה של שלושת הדתות , אוטונומיות אירופאיות, קולינריה גלילית במיטבה, שלל תקרות מצוירות ומפגשים אישיים מרתקים.
בין יתר האתרים: איטלקים, בריטים, רוסים, יוונים, צרפתים וכל מה שביניהם!!
בתי אמידים ותקרות מצוירות מסוף המאה ה-19, שווקים עתיקים וצבעוניים, מטחנת הגליל היא "אלבאבור" ושיקויים נגד עין הרע!!, המסגד הלבן, בתי כנסת יחודיים, ספור "המשפחה הקדושה המלכותית" ותחילתה של הנצרות, סיפור המעיין וכנסיית הבשורה, שלל תצפיות, בתי מלון בוטיק מהיפים בארץ, סינייה-ח'ובייזה-חלבות צבעוניות-בקלאווה, "אלמוטראן" וכנסיית בית הכנסת ועוד שלל סיפורים.

 • במהלך הסיור נערוך מפגשים יחודיים.
 • ניתן לערוך מסלול טעימות של האוכל הגלילי של נצרת העתיקה.
 • הסיור יכול להתבצע כחצי יום או סיור של יום שלם.

 

צלבנים, ממלוכים, צדוקים ופרושים, עות'מאנים, וכל מה שביניהם (סדרת תקופות היסטוריות בירושלים)

טחנת מונטפיורי - בוקר חורפי מאחרו

1. הר הבית ומבנים ממלוכים בעיר העתיקה ובין יתר האתרים: 

מעלה המוגרבים, מסגד אל-אקצה, כיפת הסלע, שער הרחמים, אורוות שלמה, שער השלשלת, המטהרה, מדרסה אל-אשרפיה, בניין המָחְכַּמֵה, שוק עושי הכותנה, הכותל הקטן, כילאנייה ועוד.
 

 2. ירושלים בתקופה הצלבנית ובין יתר האתרים:

סיפור מגדל טנקרד, כנסיית סנטה אנה ובריכות בית חסדא, שווקים צלבניים, כיכר ספרא, כנסיית סנטה מריה לטינה, המוריסטאן, כותרות מרפק, שער הבורסקאים? 

לואי הקדוש! אומנות צלבנית ועוד.

 • כניסה לאתרים – 17 ₪.

3. "ירושלים הרים סביב לה"

 המנזר הבנדיקטני וכנסיית גבירתנו של ארון הברית, מפגשים עם נזירים, הסטף והמעיינות, מנזר יוחנן במדבר, צ'צ'נים-ציונים וכל מה שביניהם! שלל תצפיות.

4. ירושלים בתקופה הרומית-ביזנטית ובין יתר האתרים:

שער שכם הרומי-ביזנטי, שערי ניצחון, מערת צדקיהו והבונים החופשיים, מנזר האחיות מציון, כנסיית אלכסנדר נייבסקי, הקארדו הביזנטי, כנסיית הניאה, 

 מתחם סנט פטרוס אין גליקנטו ועוד שלל אתרים.

 • כניסה לאתרים – 30 ₪ לאדם. 

צרו קשר:

עודד אמיתי לבית קרמר,

מורה דרך מוסמך

סלולרי: 050-6300928

odedamiti@gmail.com


חזרה למדריכים
לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il