קובי פליישמן

חזרה למדריכים
קובי פליישמן
טלפון : 052-3556939

מייל : bagalil@012.net.il

אתר : www.bagalil.co.il

אזורי טיול:
צפון
מרכז
תל אביב
סוגי טיול:
טיולי משפחות
טיולי אומנות
טיולי מורשת
שפות הדרכה:
עברית
אנגלית

מסלולי טיולים מרתקים, סיפורים היסטוריים מדהימים, מחדרה עד מטולה.

נטייל ונספר כי "הבתים הם הקולבים של הסיפורים".

טלפון 052-3556939 04-9532901 e mail: bagalil@012.net.il

בשערי ארץ הקודש - סודותיה של עכו

נצא למסע היסטורי מפותל בסמטאות עכו העתיקה. עם הצלבנים נרד מתחת לפני השטח, ועל פני השטח נסייר עם העות'מנים. נבקר באולמות האבירים, בחאנים ובשוק הססגוני. נצא מן העיר ו"נשתטח" על קברי משוררי ימי הביניים בכפר יאסיף, בכבול ובגן הבהאי, שבו קבור מייסד הדת הבהאית, סיור מרתק ומעניין של סיפורי בתולות נוצריות, גיבורים לוחמים וטורקים מוזרים למדיי.


שני "רבנים" -בציפורי ובנצרת

בעקבות רבי יהודה הנשיא נסייר בציפורי ונבחן את התגליות החדשות במקום, מדוע נקראה - עיר הפסיפסים, נבקר בבית כנסת מדהים, נפגוש יפהפייה המכונה 'מונה ליזה' של הגליל, ופסיפס המספר את סיפורו של הנילוס. משם נעבור לנצרת לסיור בעקבות ישוע הנוצרי אימו מרים הבתולה ואביו האלוהי, נשוטט בסמטאות הצרות לפגוש דמויות מעניינות, נלך בשווקים הססגונים והריחניים ונפקוד את והכנסיות המיוחדות.


מפרובנס לארץ ישראל - זכרון ובנותיה

דמותו של הברון רוטשילד תלווה אותנו בדרך היין ובסמטאותיה של זכרון יעקב - מושבת העלייה הראשונה, נצא מבית הקברות שם קבורים גבורייה הבלתי ידועים של המושבה, נשמע את מי אהב אהרון אהרונסון ולמי שלחו אלף נשיקות, ונגלה סודות בסמטאות. נבקר ב"בנותיה" של המושבה - בת שלמה ומאיר שפיה. נשוטט ברחבי גן הנדיב הידוע, נבקר בקבר הברון ונסיים במעיין ובבית המרחץ הרומי של עין צור.


מווירטנברג לגליל - בעקבות הטמפלרים

סיור בעקבות הטמפלרים הגרמנים, אשר הגיעו בסוף המאה התשע עשרה לארץ. נתחיל בביקור במושבה הגרמנית בחיפה ונמשיך בעקבות דור המתיישבים השני למושבות אלוני אבא ובית לחם הגלילית. את העובדות ההיסטוריות נתבל בעלילות ובסיפורים פיקנטיים משמונים שנות קיומה של קבוצה ייחודית זו בארצנו, ומסיפוריו של מאיר שלו בפונטנלה, כמובן נבקר גם במרכז המבקרים של משפחת פליישמן.


מבית אלפא עד נהלל - עמק יזרעאל

נצעד בשדות החלוצים בעמק יזרעאל, נשמע את סיפורם של השומר האגדי אלכסנדר זייד וחבריו בגבעות שייח' אבריק, נלך ממקום הרצח, הנקמה ובית הקברות המדהים בדרכו של השומר עד לפסל הרוכב, נפקוד את תחנת רכבת העמק, ואת ההפתעות שבכפר יהושע, נעלה לגת שמרון הצופה על נהלל, ועל קבריהם של אילן רמון ומשה דיין,נבקר במוזיאון יפעת, נעבור בקואופרציה החלומית במרחביה ונסיים בבירת העמק - עפולה.

'ברק השמים - תפילת האדם' - אהבות בחדרה והשרון

סיפור - סיור בחדרה הקטנה עם מייסדיה ובוניה, עם יהושע חנקין ורעייתו האגדית אולגה, נעלה ונצפה מעל המצוק על מפרץ בנימין ועל ביתה של אולגה בו מעולם לא הייתה,נבקר בפינות נסתרות ומיוחדות, ונלך יד ביד עם חנה סנש המופלאה ושיריה, לראות כיצד הפכה היא למיתוס כה נפלא.


אתונו של הסולטן -ברכבת העמק - מחיפה לכנרת

מסע נוסטלגי בעקבות רכבת העמק, נצא מתחנת חיפה מזרח לאורך 90 ק'מ של פלדה יוקדת, נעבור באלרואי, כפר יהושע, נפגוש את החלוצים בתחנת עפולה ונמשיך לאורך עמק יזרעאל, בעקבות אבו יוסף השמן, עין חרוד ותחנת בית שאן, דרך התחנה הנמוכה בעולם בעמק הירדן, נעבור בגשר ונסיים בצמח לקול צפירת הקטר.


'עלי גבעה שם בגליל' - באצבעו של הגליל

דמותו של יוסף טרומפלדור תלווה אותנו באצבע הגליל, סיפור הקרב או המיתוס בתל חי, נלך ברחובה של מטולה מושבת הבארון רוטשילד, נבקר בכפר גלעדי והסליק המסתורי, עליו אסור לדבר, וכמובן נשוטט בבית הקברות של כפר גלעדי 'עיר המתים' של גבורי השומר,ולא נשכח בעונה לרדת בנחל עיון השוצף וקוצף.


'עיר הקודש הבלתי ידועה' - אח, טבריה לו היית צפת

ההפתעה הגדולה היא סיפורה של העיר טבריה, אחת מארבע ערי הקודש, נטייל בעקבות סיפורה של המלכה ברניקי לתצפית מדהימה על העיר, נשוטט בין בתי כנסת ורובע יהודי מסתורי, נכיר את העיר הצלבנית, נפגוש את דר' טורנס שהציל את טבריה, נלך בשכונה על שם הנציב הבריטי עם בית המלון של המומר המטורף, נשטח על קברי חכמים ומלומדים, ועוד סיפורים רבים ופסיפסים של דמויות. מרתק.


חיפה - בין כרמל לים

כל מה שרציתם לדעת על חיפה ולא העזתם לשאול -נתחיל את מסענו בעיר חיפה ממרומי הכרמל, המושבה הגרמנית שבכרמל, הדר על שכונותיה ואנשייה המעניינים שמסביב לטכניקום הישן, המושבה הגרמנית, וכמובן העיר התחתית של דהאר אל עומר ושל הימאים הרעבים לאהבה,הרבה פינות נסתרות וסיפורים גלויים.


לחוף הכנרת - עם ישוע וראשוני המתיישבים

נסע ונלך מסביב לכנרת עם ראשוני ההתיישבות ועם ישוע המשיח שמצא כאן את מקומו, נתחיל בבית הקברות של כנרת עם רחל ברל כצנלסון ושאר הדמויות המיתולוגיות, בדגניה נפגוש את גורדון, ובחוות העלמות של כנר את חנה מייזל וחניכותיה, נבקר את בקעת הטבחה שם נשחזר אתפועלו של ישוע שעשה ניסים נפלאות, ועוד מספר פינות נסתרות מהעין ופחות מוכרות.


מסע במערב הפרוע של ארץ ישראל – בגליל התחתון

נצא למסע בעקבות עולי העלייה הראשונה, השנייה והשלישית, נצא מסג'רה חוות ההכשרה של העולים, נבקר במערה של אלכסנדר זייד, עצור במעיין, בבית הספר ועוד, מכאן לבית קשת הקיבוץ הראשון של הפלמ'ח, נחנה בכפר תבור לספר על יסוד השומר ונשתטח על קבריהם של ראשוני מסחה, ונמשיך למושבות הפרועות – בית גן ויבניאל, נצפה על הכנרת מביתניה של ליל העשרים, ונסיים בעפולה בירת העמק.

טיול של סיפורי ראשונים והרפתקאות גבורה


פעילות מיוחדת בבית פליישמן

נסייר בין בתי המושבה לעת ערב, נבקר במרכז המבקרים לכיבוד קל, ונשב לשמוע את סיפורם של המתיישבים הגרמנים, בשקופיות של אז והיום - חוויה מיוחדת.

וכמובן סיורים בבית לחם הגלילית ואלוני אבא בעקבות 'פונטנלה' של מאיר שלו


ויש עוד ועוד - התקשרו ונשמח להתאים לכם סיור - טיול - סיפור.

קובי פליישמן 04-9532901052-3556939

חזרה למדריכים
לוח אירועים

מאמרים אחרונים

פיתוח אתרים | בנית אתרים | עיצוב אתרים | www.daatnet.co.il